Magazín: Zpátky v čase - co je nového u Dubánků? (PART 1)

Zpátky v čase - co je nového u Dubánků? (PART 1)

17. června 2016 Rubrika: Mohlo by Vás zajímat

Dubánci stihli obletět celý svět (a to doslova!), mnoho lidí je s sebou nosí i do práce, do kavárny či s nima spí. Ano, řeč je o dubových postavičkách od Petra Václavka, s kterými toho za poslední půl rok stihl opravdu hodně. Co se u nich změnilo?

Petr Václavek
Petr Václavek s Dubákem a kalendářem. Zdroj fotografie: facebook.com/dubanci

V loni v listopadu jsme zveřejnili rozhovor s Petrem Václavkem a s jeho dubánčím projektem. Za půl roku toho stihli opravdu hodně a tak jsme se rozhodli o nich znovu napsat :-). (Pro ty, kteří rozhovoro omylem přehlédli, tak si ho znovu mohou přečíst v článku: Petr Václavek a jeho Dubánci).

Klasická otázka na začátek. Jak se máte Vy a Dubánci?

Máme se dobře, trochu sice nestíháme, protože rozjíždíme hned několik nových projektů naráz, ale řekl bych, že si to pořád ještě užíváme.

Dubánci a Valentýn
Dubánci na svátek sv. Valentýna. Zdroj fotografie: dubanci.cz

Od našeho posledního rozhovoru se toho dost změnilo - tedy spíš toho dost přibylo :-).

Zase až tolik se toho nezměnilo - pořád lepím dubánky, fotím je a dávám na web, případně na jejich facebookové stránky. Jen těch fanoušků trochu přibylo. Dubánci se od minulého rozhovoru dostali také na úvodní stránku celostátních novin - konkrétně do vánoční přílohy Lidovek. A v neposlední řadě se stali také mediálními partnery akce Ukliďme Česko.

Titulní stránka Lidovek
Dubánci na titulní stránce Lidovek. Zdroj fotografie: dubanci.cz

Krátce po našem minulém rozhovoru jsem vybral 12 nejlepších dubánčích fotografií a vytvořil z nich nástěnný kalendář, který měl před vánocemi docela úspěch. Před měsícem se dubánci vydali do světa na papírových pohlednicích, které jsem připravil ve spolupráci s webem pohledy.cz. Asi poslední novinkou jsou pak dubánci na tričkách, které nabízím ve svém novém e-shopu Flatika.

Wallpaper s Dubánky pro měsíc červen
Wallpaper pro měsíc červen. Zdroj fotografie: dubanci.cz

Na co jste nejvíce pyšný?

Nejvíce asi na tu titulku pro Lidové noviny - speciálně pro ně jsem vytvářel dubánčí betlém a několikrát ho fotil, než jsem byl úplně spokojený. Výsledek myslím stojí za to. Ale nemenší radost mám z těch pohledů. Je to úžasný pocit dostávat zprávy o tom, kam až se dubánci na pohlednících dostali (občas je sleduji na postcrossingu).

Pohled s Dubánky
Dubánci ve světě (pohlednice). Zdroj fotografie: dubanci.cz

Začal jste jezdit i na výstavy a rozdáváte podpisy k pohlednicím, jaký je to pocit?

To je trochu přehnané - Martina Dvořáková, která stojí za projektem pohledy.cz, mě pozvala na knižní veletrh, kde měla svůj stánek s pohlednicemi. Já se tam zastavil jen na kus řeči, moc příjemně jsme si asi hodinu popovídali a při tom jsem rozdal několik autogramů. Bylo docela zajímavé sledovat reakce kupujících, když zjistili, že stojí vedle autora dubánků. Moc se mi to líbilo, takže příště se zdržím určitě déle :)

Autogramiáda
Martina Dvořáková a Petr Václavek. Zdroj fotografie: dubanci.cz
Je zajímavé, že spousta fanoušků Dubánků vidí jejich budoucnost v animovaném večerníčku nebo filmu.

Ze začátku to byl spíše pěkný koníček, teď je celý projekt úplně někde jinde - nepřemýšlel jste, že by to byla hlavní náplň Vaší práce?

Je to zajímavé, ale něco podobného mi říkalo už vícero lidí. Já to ale pořád beru hlavně jako zábavu - kreativní projekt na odreagování - peníze vydělávám jinde a jinak (prodávám vlastní ilustrace v zahraničních fotobankách). Mám rád tvoření, zajímá mě marketing a už dávno jsem chtěl mít nějaký eshop s vlastními produkty. V dubáncích se mi toto všechno spojilo - po večerech je tovřím, přes den fotím a vytvářím nějaké produkty, které následně nabízím na svém e-shopu - aktuálně jde hlavně o trička pro děti, aktuálně pracuji na na pexesu a puzzle se také chystá. Jedna kamarádka v dubáncích vidí velký potenciál a tak se mi nabídla, že jejich produkty bude prodávat na fashion marketech v Praze a okolí, tak brzy uvidím, jestli o ně bude zájem (o možnostech, kde se na ně budete moci v Praze podívat určitě předem napíšu na dubánčích stránkách).

Dubánci a Velikonoce
Jak slaví Velikonoce Dubánci? Zdroj fotografie: dubanci.cz

Jak dopadlo první setkání s medvídkem Wrr? Jak vypadají speciální žaludy z Jihoafrické Republiky? To se dozvíte v další části rozhovoru: Zpátky v čase - co je nového u Dubánků? (PART 2).

Štítky: Design, Exteriér

Aneta Kalousová

Aneta Kalousová

Moje motto - Carpe diem (užívej dne). Proto dělám to, co mě baví a naplňuje.

Mohlo by vás zajímat

Bydlete jako Frodo z Pána prstenů

16. května 2017

Hody hody doprovody

09. dubna 2017

Industry Jewels aneb jak sluší uším beton

03. března 2017

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

RUBRIKY

ARCHIV ČLÁNKŮ

860 výdejních míst po celé ČR HOTLINE: +420 222 765 200 (po - pá: 9:00 - 17:00) obchod@designlive.cz

CHCETE UŠETŘIT 100 KČ
PŘI VAŠEM PRVNÍM NÁKUPU?

Vyplňte Váš e-mail a získejte ihned klubovou kartu DESIGNCard.

Váš e-mail:

Navíc získáte: