Historie a současnost | DesignLive.cz

Stránka: O nás / Historie a současnost

Historie a současnost

Seznamte se v krátkosti s historií společnosti a s tím, co vytvoření internetového nákupního klubu DesignLive.cz předcházelo.

2007

Historie společnosti STARCON design, s.r.o. sahá do roku 2007, kdy byl na českém trhu zahájen projekt Design Live – touch of Danish design. Jak název projektu napovídá, projekt na českém trhu zastupoval světové dánské značky Stelton a Georg Jensen –  výrobce designových bytových a jídelních doplňků. V roce 2013 se projekt Design Live dožije drobné změny své filozofie a výrazného rozšíření působnosti.

2008

Rok 2008 je pro společnost klíčový. Díky získání podpory mezinárodního řetězce outletů s designovým nábytkem společnost rozšiřuje své produktové portfolio o designový nábytek a doplňky. Září 2008 se nese ve znamení spuštění provozu prvního českého internetového outletu s designovým nábytkem a doplňky DesignOutlet.cz. Samotný název webu sestává ze dvou různých slov, která zásadním způsobem vypovídají o filozofii DesignOutlet.cz:

2009

Rok 2009 je rokem expanze za hranice České republiky - společnost rozšiřuje svou působnost na území Slovenska. DesignOutlet.sk tak dává možnost podělit se o designový nábytek a doplňky i se slovenskými zákazníky a to v jejich vlastní měně.

Ve stejném roce společnost uvedla na trh originální variabilní dětský nábytek MODlife, který byl představen na veletrhu designu a interiéru TENDENCE v Praze - Letňanech.

MODlife na veletrhu 2009 - 1 MODlife na veletrhu 2009 - 2 MODlife na veletrhu 2009 - 3

2010

Pod vlivem vzrůstajícího zájmu ze strany firemní klientely společnost na podzim roku 2010 zahajuje provoz internetového diskontu s designovým nábytkem a doplňky DesignDiscount.cz, který je určený výhradně pro B2B klientelu typu interiérových studií, architektonických kanceláří či prodejců s nábytkem a doplňky. Nákupní proces i v tomto případě probíhá výhradně online, což kupujícím firmám zaručuje okamžité zpracování objednávky bez sebemenšího prodlení, přístup k aktuálním skladovým zásobám a možnost využít dropshippingu.

DesignOutlet.cz si v tomto roce připisuje na své konto účast na veletrhu interiéru a designu TENDENCE v Praze - Holešovicích.

DesignOutlet.cz na veletrhu 2010 - 1 DesignOutlet.cz na veletrhu 2010 - 2 DesignOutlet.cz na veletrhu 2010 - 3

Rozšiřující se obchodní aktivity a nárůst prodejnosti vyústil v roce 2010 v rozšíření skladovacích prostor o nový centrální sklad v Praze - Jažlovicích.

2011

Opětovná účast na veletrhu TENDENCE v Praze - Holešovicích na podzim roku 2011 vypovídá o vzrůstajícím zájmu o moderní designové bydlení.

DesignOutlet.cz na veletrhu 2011 - 1 DesignOutlet.cz na veletrhu 2011 - 2 DesignOutlet.cz na veletrhu 2011 - 3

Společnost jen dva týdny po veletrhu mění své působiště a přemísťuje se do nových větších prostor v Praze - Čakovicích, díky čemuž se dále rozšiřují skladovací prostory a zřizuje se nový showroom DesignOutletu.cz určený pro veřejnost.

Showroom DesignOutlet.cz - 1 Showroom DesignOutlet.cz - 2 Showroom DesignOutlet.cz - 3

2012

V roce 2012 společnost obrací svou pozornost na modernizaci technického zázemí a funkčnosti většiny internetových projektů. Klíčových změn se dočkaly projekty DesignOutlet.cz, DesignOutlet.sk a DesignDiscount.cz. Dalším důležitým krokem tohoto roku je zahájení provozu internetového diskontu DesignDiscount.sk, díky kterému také slovenští firemní zákazníci získávávají všechny výhody online B2B prodeje, a to vše ve své vlastní měně.

2013

Společnost reflektuje na vzrůstající zájem svých klientů o designové doplňky a interiérové dekorace a pouští se do dalšího revolučního kroku. Projekt Design Live, který původně vznikl již v roce 2007, se dočkal své renesance a rozsáhlé rekonstrukce, aby z něj vznikl internetový nákupní klub DesignLive.cz. Ačkoli DesignLive.cz ctí své kořeny a nadále si váží a propaguje špičkový skandinávský design, v novém pojetí se výrazně rozšiřuje jeho záběr a způsob prezentace.

Seznamte se s DesignLive.cz na stránce Co je DesignLive.cz? a inspirujte se naší nabídkou.